Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Co się zaczyna na literę ... ?

Poniżej znajdziesz arkusze do wydruku, z których każdy przedstawia pewną scenkę. Zadaniem dziecka jest znalezienie na obrazku jak najwięcej słów na określoną literę. Potem - w nagrodę - dziecko może obrazek pokolorować - tak pięknie, jak tylko ono potrafi :)

nauka liter

Do każdego kompletu 6 arkuszy (obejmujących 6 liter) znajdziesz również listę słów. Jest to ściąga dla rodzica, która pozwoli maksymalnie wykorzystać obrazek i znaleźć rzeczywiście WSZYSTKIE słowa na daną literę - nawet te trudniejsze, które dziecko może przeoczyć. Arkusz ze słowami da się wykorzystać jeszcze inaczej - można powycinać karteczki z wyrazami i wspólnie z dzieckiem układać te słowa na obrazku - w tym miejscu, gdzie dane pojęcie jest przedstawione wizualnie na arkuszu.

Proponujemy też taką zabawę:
Dziecko przygląda się obrazkowi, starając się zapamiętać, gdzie co jest. Następnie podnosi głowę i patrzy przed siebie, a rodzic podaje mu kolejno karteczki, czytając jednocześnie, co jest na nich napisane. Dziecko kładzie otrzymane etykietki na obrazku, ale wciąż patrzy przed siebie - nie wolno mu spoglądać na obrazek. Jego zadaniem jest położyć karteczki ze słowami w tych miejscach, gdzie dane słowo na obrazku występuje. Pilnujemy, żeby dziecko nie spuszczało wzroku na obrazek i nie podglądało :). Po rozłożeniu wszystkich etykietek sprawdzamy, gdzie która karteczka "wylądowała". Ile udało się umiejscowić prawidłowo?

Uwaga do arkuszy:
Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze za małe, by wiedzieć, że słowo DZIUPLA zaczyna się na literę D (bo słyszy głoskę "dzi") lub że CIASTKO zaczyna się na literę C (bo słyszy głoskę "ci"), to możesz te słowa pominąć lub wytłumaczyć mu, jak zapisujemy te głoski.

Przystąpiliśmy do aktualizacji tych arkuszy, dlatego część jest już dostępna
także w wersji kol.

Życzymy wesołej zabawy!

Co się zaczyna na literę A? - Znajdź słowa zilustrowane na obrazku.

Dwuznaki

Głoski miękkie i zmiękczenia

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.