Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Bajka terapeutyczna: Z DRUGIEJ STRONY (+kolorowanka)

Jest to bajka przeznaczona do wydruku. Napisana została z myślą o dzieciach, które boją się myszy. Bajka może być też stosowana pomocniczo przy innego typu lękach.

Dzieci boją się różnych rzeczy - czasem są to lęki zupełnie niezrozumiałe i nieuzasadnione z naszego punktu widzenia. Pamiętaj, że w takiej sytuacji nie pomogą prośby ("kochanie, nie bój się, przecież nie ma się czego bać"), ani groźby ("jak będziesz taka beksa, to nie zabiorę cię do kina"), ani tym bardziej ośmieszanie dziecka ("ale wstyd, taka duża dziewczynka i się boi"). Tego typu reakcje mogą tylko lęki dziecka pogłębić. Raczej okażmy dziecku, że je rozumiemy i pozwólmy mu na wyrażenie swojego lęku (opowiedzenie, przedstawienie na rysunku).

Bajeczka "Z drugiej strony" pozwoli dziecku zrozumieć, jak wygląda cała sytuacja... no właśnie - z drugiej strony :).