Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - ANANAS

ananas

Ananas

To roślina egzotyczna, której ojczyzną jest Brazylia. Dziś z powodzeniem uprawia się ją m.in. w krajach tropikalnych Afryki i Azji. Bywa też hodowana w doniczkach.

Ananas to bylina, czyli wieloletnia roślina o zielonych pędach, które sezonowo obumierają i odrastają. Jej wąskie, długie liście są ułożone w rozetę. Otaczają łodygę, na której szczycie formuje się grupa fioletowych kwiatów składających się na kwiatostan. Przypomina on wyglądem szyszkę. Drobne owoce powstające z tych kwiatów są ze sobą zrośnięte – tworzą duży owocostan.

Miąższ ananasa jest ceniony ze względu na smak, ale nie tylko. Ma też właściwości korzystnie wpływające na nasze zdrowie. Jest bogatym źródłem witamin, minerałów, a także innych substancji odżywczych. Preparaty z ananasa stosuje się m.in. przy leczeniu niektórych infekcji, w celu zmniejszenia obrzęków po urazach i po to, by wspomagać pracę układu pokarmowego. Pomimo swojej słodyczy jest lekkostrawny oraz niskokaloryczny. Wspomaga odporność i korzystnie wpływa na urodę. Tak więc jedzmy ananasy jak najczęściej, nie tylko wraz z deserami, ale przede wszystkim w postaci surowych, świeżych, soczystych plastrów.