Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - BONSAI

bonsai

Bonsai

Ludzie od wieków próbują podporządkowywać sobie przyrodę. W starożytnych Chinach narodziła się sztuka hodowania miniaturowych roślin nazywana bonsai. W kolejnych wiekach zaczęli ją rozwijać także Japończycy.

Sztuka ta polega na pielęgnacji maleńkich drzew i krzewów w taki sposób, aby osiągnęły wymagany kształt i rozmiar. Rośliny zwykle sadzi się w płytkich, płaskich doniczkach, a ich korzenie i gałęzie są regularnie przycinane. Uprawa prawdziwego bonsai trwa bardzo długo – od zasiania rośliny do osiągnięcia jej wymarzonej formy upływa wiele lat.

Do tworzenia miniaturek wybiera się najczęściej takie gatunki drzew jak: buki, dęby, sosny, cisy, świerki i klony.