Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - CHROBOTEK RENIFEROWY

chrobotek reniferowy

Chrobotek reniferowy

Gatunek o tej interesującej nazwie jest porostem, czyli organizmem zbudowanym z komórek glonu i strzępków grzyba. Chrobotek reniferowy osiąga kilka centymetrów wysokości i wyglądem przypomina niewielki krzaczek. Zwykle ma barwę jasnoszarą, ale można też spotkać osobniki brązowe lub zielonkawe. Gatunek ten jest jednym z przysmaków reniferów – nawiązuje do tego jego nazwa.

Chrobotek reniferowy żyje w chłodnych rejonach naszej planety, np. w Skandynawii i na Grenlandii, a także w cieplejszych stronach świata (również w Polsce). Występuje m.in. na leśnych polanach, szczególnie w lasach sosnowych. Dobrze się czuje na terenach suchych i ubogich w związki odżywcze. Jego obecność świadczy o dobrej jakości powietrza.