Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - CHRYZANTEMY

chryzantemy

Chryzantemy

Chryzantemy to rośliny należące do rodziny astrowatych. Do Europy przywędrowały one z krajów azjatyckich – m.in. z Chin i Japonii. Od wieków zachwycają ludzi pięknymi kwiatami o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Mogą być roślinami ogrodowymi, doniczkowymi lub ozdabiać stół, stojąc w wazonie.

Na Dalekim Wschodzie chryzantema jest symbolem szczęścia i długiego życia – nie bez przyczyny widnieje ona w herbie cesarzy japońskich.

Rośliny te są odporne na zimno i kwitną jesienią. Pewnie dlatego w Polsce kojarzone są głównie z dniem Wszystkich Świętych i chętnie przystraja się nimi groby.