Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - CUCHNĄCY OWOC

durian

Cuchnący owoc

Durian to azjatyckie drzewo. Tym samym określeniem nazywa się jego owoce, które są pokryte twardą, kolczastą łuską i osiągają wagę nawet 4 kg. Ich miąższ ma intensywny, nieprzyjemny zapach. Mimo to uwielbia je wiele gatunków zwierząt. Stanowią przysmak m.in. dla małp i słoni, a także ludzi. Niektórzy mówią o nich, że pachną jak piekło, ale smakują jak niebo.

Ostre kolce i duży ciężar sprawiają, że owoce duriana bywają niebezpieczne. Spadając z gałęzi, mogą dotkliwie zranić nieszczęśnika przechodzącego pod drzewem.

Pomimo odoru i ostrych kolców mają wiele zalet. Zawierają bowiem cenne składniki odżywcze, w tym witaminy i szereg pierwiastków, m.in. potas i żelazo. Smrodliwy durian jest więc ceniony ze względu na swoje właściwości lecznicze.