Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - CZŁEKOKSZTAŁTNE

człekokształtne

Człekokształtne

Jak sama nazwa wskazuje, są to zwierzęta najbardziej przypominające człowieka spośród wszystkich innych gatunków żyjących na Ziemi. Należą do nich wielkie małpy z rodzin gibonowatych i orangowatych: szympansy, goryle, gibony i orangutany.

Są one najbliżej spokrewnione z ludźmi. Charakteryzują się dużym wzrostem, dobrze rozwiniętym mózgiem i brakiem ogona. Mają podobny do nas układ zębów, wzrok skierowany do przodu i pięciopalczaste, zręczne dłonie, których palce zakończone są paznokciami. Zwierzęta te cechuje duża inteligencja, potrafią robić miny i gestykulować rękoma, dzięki czemu doskonale się porozumiewają. Zwykle chodzą na czterech kończynach lub podpierają się palcami rąk, a ich ciało jest znacznie bardziej owłosione od ludzkiego.

Żyją w rodzinnych grupach, a swoje dzieci bardzo długo otaczają troskliwą opieką, przekazując im całe życiowe doświadczenie.