Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - DRAPIEŻNIKI

drapiezniki

Drapieżniki

W naturze występuje wiele gatunków zwierząt, które aby żyć, muszą zabijać. Taką właśnie grupę zwierząt nazywamy drapieżnikami. Pomyślicie pewnie, że to okrutne, ale pamiętajcie o tym, że każde stworzenie na Ziemi ma prawo do życia. Jeśli nadal czujecie, że nie lubicie drapieżców, to wyobraźcie sobie głodne małe lwiątka, niedźwiadki lub wilczki czekające na powrót swojej mamy. Jak wiecie, ludzie także kiedyś polowali, nie zawsze przecież istniały sklepy, w których można było kupić mnóstwo jedzenia.

Drapieżniki polują na różne sposoby: samotnie albo w grupie, budując pułapki lub przywabiając swoje ofiary podstępem. Nie martwcie się jednak, inne zwierzęta wiedzą o istniejącym niebezpieczeństwie i potrafią często skutecznie się bronić. Dzięki temu w przyrodzie zostaje zachowana równowaga. Drapieżnikami są zarówno duże, jak i małe zwierzęta, które zupełnie nie przypominają krwiożerczych bestii. Wasi domowi pupile: psy i koty także musiałyby polować, gdyby nie czekała na nich zawsze miska pysznej karmy.