Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - DUSICIELE

dusiciele

Dusiciele

Węże to niezwykle ciekawa grupa zwierząt. Zazwyczaj kojarzą się nam z niebezpiecznym jadem. Tymczasem jest wiele gatunków, które nie zatruwają swoich ofiar, lecz je duszą.

Dusiciele różnią się od jadowitych węży m.in. tym, że mają dwa płuca (a nie tylko jedno). Najbardziej znanymi przedstawicielami tej grupy gadów są: boa, anakonda i pyton.

Dusiciele podkradają się do ofiary lub czekają, aż sama podejdzie wystarczająco blisko, i w odpowiednim momencie błyskawicznie atakują. Następnie ciasno oplatają swoją zdobycz, utrudniając jej oddychanie i miażdżąc jej ciało w żelaznym uścisku.

Węże nie potrafią żuć pokarmu, dlatego upolowane zwierzęta połykają w całości. Dzięki specjalnej budowie kości czaszki mogą bardzo szeroko otwierać paszczę, by pożreć nawet całkiem duże ofiary. Po posiłku stają się ospałe i leżą, trawiąc swój pokarm. Jedno polowanie może wystarczyć im nawet na kilka tygodni.