Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - EUKALIPTUS TĘCZOWY

eukaliptus tęczowy

Eukaliptus tęczowy

To wyjątkowe drzewo nie słynie z pięknych kwiatów, ozdobnych liści czy niezwykłego kształtu. Tym razem natura zaskakuje wspaniałymi kolorami pnia.

Eukaliptus tęczowy przez cały rok stopniowo zrzuca korę. Odchodzi ona płatami, odsłaniając świeżą tkankę. Młoda kora początkowo jest zielona, ale z czasem przybiera różne bajeczne kolory: niebieski, fioletowy, żółty, pomarańczowy, czerwony… Każdy płat odpada w innym czasie, dlatego poszczególne fragmenty pnia mają odmienne barwy i drzewo wygląda, jakby zostało pomalowane farbami.

Te niezwykłe eukaliptusy można spotkać np. w Indonezji, na Nowej Gwinei i na Filipinach. Ich drewno wykorzystywane jest do produkcji papieru.