Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - FLAMENCO

flamenco

Flamenco

Jego ojczyzną jest Andaluzja – jeden z południowych regionów Hiszpanii. To tam w XVI wieku przybyli pochodzący z Indii Romowie, zwani Gitanos. Wraz z nimi w Hiszpanii pojawiła się nowa kultura, na którą składał się styl życia, charakterystyczne stroje, muzyka, pieśni i tańce. Obecnie flamenco znane jest głównie jako ognisty taniec, wyrażający emocje i opowiadający rozmaite historie. Można go wykonywać solo lub w duecie. Jest on atrakcją turystyczną Andaluzji, gdzie można go oglądać w barach i restauracjach o nazwie tablao

Na flamenco składają się m.in. charakterystyczne gesty i miny, a także wystukiwanie rytmu obcasami. Tancerzom towarzyszą najczęściej gitarzyści, a pozostali muzycy klaszczą, pstrykają palcami lub grają np. na specjalnych drewnianych skrzynkach lub na kastanietach. Tancerzy flamenco można poznać m.in. po ubraniach. Strój męski na ogół składa się z obcisłych spodni, białej lub czarnej koszuli, kamizelki, apaszki i kapelusza z płaskim dnem oraz butów na podwyższonym obcasie. Kobiety zwykle noszą kolorowe spódnice lub sukienki z falbanami, a czasem gorsety i chusty. Zdarza się też, że tancerki występują z kwiatem we włosach i wachlarzem lub kastanietami w dłoni.