Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - GAŁĘZATKA KULISTA

gałęzatka kulista

Gałęzatka kulista

Nie wierzycie? Tak, tak – ten zielony pomponik, ta puszysta kulka jest żywą rośliną. To gałęzatka kulista, roślina wodna należąca do grupy glonów. Żyje w jeziorach, np. w Japonii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Rosji.

Gałęzatka kulista należy do roślin długowiecznych i jest dosyć łatwa w uprawie, dlatego akwaryści i posiadacze ogrodowych oczek wodnych chętnie ją hodują.

Pod wpływem działania promieni słonecznych wytwarza ona pęcherzyki powietrza, które wynoszą ją w górę, do powierzchni wody. Wieczorem natomiast roślina ta opada na dno.