Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - GAZY JELITOWE

gazy jelitowe

Gazy jelitowe

Tak, tak, to jest to, o czym myślicie! Prykanie wywołuje zazwyczaj śmiech lub zawstydzenie. Tymczasem wydalanie gazów jest naturalną czynnością naszego organizmu, bez której nie możemy żyć. Gazy w naszych jelitach powstają podczas procesu trawienia pokarmów oraz na skutek tego, że gdy jemy lub mówimy, połykamy powietrze.

Zdrowy człowiek wydala gazy od kilkunastu do kilkudziesięciu razy na dobę. Gdyby tego nie robił, jego brzuch stałby się bolesny, duży i twardy jak balon. Ponieważ jednak nasze gazy (inaczej nazywane wiatrami) nie mają zwykle zbyt przyjemnego zapachu, staraj się „puszczać bąki” dyskretnie, aby inni ich nie poczuli - np. w toalecie.