Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - GWIAZDONOS

gwiazdonos

Gwiazdonos

Ten niewielki ssak żyje w Ameryce Północnej. Należy do rodziny kretowatych i podobnie jak kret żyje pod ziemią oraz słabo widzi. Jego łapy są wyposażone w długie pazury, umożliwiające sprawne kopanie tuneli. W okolicy nosa ma wyjątkowe organy, którym zawdzięcza swoją nazwę. Te ruchliwe, mięsiste wypustki pełnią rolę dotykową – pomagają zwierzęciu orientować się w ciemnościach.

Gwiazdonosy świetnie pływają i lubią przebywać na terenach podmokłych: bagnach, torfowiskach, nad jeziorami i strumieniami. Potrafią nurkować, nawet pod lodem, a tunele kopią w ziemi i śniegu. Żywią się owadami, pierścienicami, skorupiakami, mięczakami oraz małymi rybami.