Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Paleoastronautyka

ciekawostki historyczne - paleoastronautyka - UFO na Wyspie Wielkanocnej

Dzieje człowieka i świata skrywają wiele tajemnic. Do tej pory ani archeologowie, ani historycy nie rozwikłali ich wszystkich. Wciąż nie wiadomo, kto i w jakim celu postawił posągi na Wyspie Wielkanocnej oraz kamienny krąg Stonehenge w Anglii.

Niemożność odnalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania rodzi czasami ciekawe teorie. Według niektórych osób za niewyjaśnione historyczne zjawiska odpowiadają… istoty pozaziemskie. Paleoastronautyka, zwana również teorią starożytnego astronauty, zakłada, że kosmici przybywali na naszą planetę od tysięcy lat i mieli istotny wpływ na rozwój ziemskiej cywilizacji. Zwolennicy tych poglądów uważają, że przybysze z kosmosu wznieśli wspomniane już posągi, a nawet zbudowali piramidy. Niektórzy wierzą również, że czczone w starożytności bóstwa to właśnie kosmici. Kult miał wynikać ze strachu przed ich mocami.

Ta teoria brzmi ciekawie, ale jej twórcy nie posiadają wiarygodnych źródeł, które mogłyby potwierdzić ich tezę. Może Tobie uda się w przyszłości rozwiązać te zagadki?

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.