Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - HOMO SAPIENS

Homo sapiens

Homo sapiens

Homo sapiens, czyli człowiek rozumny – to każdy z nas. Wszyscy obecnie żyjący na Ziemi ludzie należą do tego gatunku. Jesteśmy ssakami, które dzięki swojej niezwykłej inteligencji, sprawności dłoni, umiejętności współpracy i życia w społeczeństwie stworzyły cywilizację.

Zamieszkujemy wszystkie kontynenty świata, bez względu na warunki atmosferyczne. Umożliwiły nam to nasze wynalazki oraz umiejętność przekształcania środowiska według własnych potrzeb. Jedynie Antarktyda nie jest na stałe domem człowieka, gdyż panuje tam zbyt surowy klimat.

Wszyscy przedstawiciele Homo sapiens mają podobną budowę ciała. Różnimy się najczęściej wzrostem, kolorem włosów, oczu czy odcieniem skóry. Jedni z nas są szczupli, inni pulchni. Lecz choć mamy inne rysy twarzy, a wzory naszych linii papilarnych są niepowtarzalne, to z pewnością nikt nie pomyli człowieka z żadnym innym gatunkiem zwierzęcia żyjącego na Ziemi.