Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - HUBA

huba

Huba

W czasie spacerów po lesie dzieci chętnie wypatrują hub o różnych kształtach i kolorach. Chociaż huba nie ma trzonu ani kapelusza tak jak borowik czy muchomor, to także jest grzybem. Należy do organizmów pasożytniczych, ponieważ rozwija się na osłabionych, uszkodzonych lub chorych drzewach, korzystając z ich soków i wartości odżywczych.

W dawnych czasach ludzie używali wysuszonej huby do rozniecania ognia, gdyż łatwo ją było podpalić. W starożytnej mitologii (religii) ludów arabskich bóg przyrody miał na imię Huba.