Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - IKEBANA

ikebana

Ikebana

To japońska sztuka układania roślin. Pojawiła się prawdopodobnie już ok. VI wieku, kiedy to bukiety służyły głównie do ozdabiania świątyń. Z czasem zachwycające piękno i harmonia wiązanek znalazły uznanie na cesarskim dworze.

Układ roślin w ikebanie zwykle ma znaczenie symboliczne. Poszczególne elementy przedstawiają niebo, ziemię i ludzi. Każdy szczegół jest istotny – ważne są nie tylko użyte gatunki roślin, ale także ich rozmieszczenie oraz naczynie, w jakim się znajdują. Ikebana ma wiele stylów o tajemniczych nazwach, np. rikka, seika, moribana czy heika. W bukietach wykorzystuje się nie tylko kwiaty, ale także korzenie, owoce, liście i gałązki.

Ta japońska sztuka jest popularna do dziś. Świadczą o tym liczne szkoły, w których można się nauczyć tworzenia tych fantastycznych kompozycji.