Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - JAD

jad

Jad

Niektóre zwierzęta żyjące na naszej planecie są jadowite. Co to oznacza? W ciele tych zwierząt znajdują się specjalne gruczoły, w których wytwarzana jest toksyna, czyli trucizna, nazywana jadem. Może mieć ona różną moc. Niektóre z tych stworzeń mają jad tak silny, że mogą powalić nawet słonia, inne spowodują tylko ból lub czasowy paraliż.

Toksyna jest wstrzykiwana do ciała ofiary za pomocą żądeł, kolców, ostróg lub zębów jadowych. Zwierzęta używają jadu do obrony lub polowania. Do jadowitych stworzeń należy m.in. wiele gatunków węży i pająków. Jadowite są również jeżowce, płaszczki, skorpiony, osy, pszczoły i dziobaki, a także niektóre gatunki ślimaków.