Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - JEMIOŁA

jemioła

Jemioła

Jemioła to bardzo ciekawa roślina. Zagnieżdża się najczęściej na drzewach liściastych, do których przymocowuje się korzeniami wyposażonymi w specjalne ssawki. Jest częściowym pasożytem, co oznacza, że żyje kosztem innych. Jej korzenie wnikają pod korę drzewa i dzięki nim roślina może pobierać wodę i sole mineralne. Owoce jemioły są przysmakiem ptaków. Wierzchołki tej rośliny razem z kwiatami i owocami mają właściwości lecznicze i używane są w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Przed wiekami uznawano jemiołę za dar od Boga lub magiczne ziele i zbierano z wielką starannością. Wierzono, że chroni ona przed złymi mocami, sprowadza do domu szczęście i bogactwo oraz sprzyja zakochanym. Do dziś przystraja się nią domy w okresie Bożego Narodzenia.