Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - JEŻOWCE

jeżowiec

Jeżowce

Na naszej planecie istnieje wiele kolczastych stworzeń, np. dobrze nam znane jeże, które są niewielkimi ssakami lądowymi.

Pod wodą również można spotkać zwierzęta zaopatrzone w kolce – m.in. jeżowce. Są one kulistymi lub lekko spłaszczonymi mieszkańcami mórz. Ich charakterystyczną cechą jest duża liczba ruchomych kolców. Struktury te mogą być połączone z gruczołami jadowymi wytwarzającymi bardzo silne toksyny. Z tego powodu nadepnięcie na jeżowca jest niezwykle bolesne i groźne – trucizna jadowitych gatunków należących do tej grupy zwierząt może powodować m.in. trudności w oddychaniu i drgawki.

Dlatego gdy wypoczywacie nad brzegiem ciepłego morza, w którym żyją te ciekawe zwierzęta, wchodźcie do wody w specjalnych, gumowych butach.