Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

Na skróty:

Wspieramy:

Ciekawostki - JĘZYK

język

Język

Czy zdarzyło ci się kiedyś „zapomnieć języka w gębie”? Człowiek czuje się w ten sposób np. wtedy, gdy ze zdenerwowania nie wie, co w danej chwili powiedzieć. Przecież to właśnie język jest narządem odpowiedzialnym za umiejętność mówienia.

Ten niewielki i bardzo ruchliwy mięsień ma też inne ważne zadania. Na jego różowej, chropowatej powierzchni znajdują się tzw. kubki smakowe. Dzięki nim rozróżniamy smaki potraw. Język przesuwa pokarm w naszej jamie ustnej w taki sposób, żeby zęby mogły go pogryźć, pomaga w przełykaniu i umożliwia niemowlakom ssanie mleka.