Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KAKTUSY

kaktus

Kaktusy

Kaktusy to bardzo ciekawe rośliny. Pochodzą z kontynentu amerykańskiego. Możemy je spotkać wszędzie tam, gdzie dla innych roślin jest za gorąco. W swoich mięsistych łodygach kaktusy potrafią magazynować wodę. Dzięki temu mogą przeżyć w bardzo suchym, surowym klimacie, tam gdzie deszcz jest prawdziwą rzadkością. Korzenie kaktusów rozrastają się na dużej powierzchni, co pozwala im lepiej wychwytywać wilgoć. Zamiast liści wiele gatunków wykształciło ciernie lub włoski, które ograniczają parowanie wody i chronią roślinę przed zwierzętami. Ze względu na ogromną różnorodność kształtów i urodę kwiatów wielu ludzi kolekcjonuje kaktusy. Może i ty założysz sobie taki miniaturowy kaktusowy ogródek?