Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KASZTANY JADALNE

kasztany jadalne

Kasztany jadalne

Wszyscy doskonale znamy owoce kasztanowca. Te zamknięte w zielonych, kolczastych łupinach brązowe kuleczki to przecież kasztany. Chętnie używamy ich do robienia ludzików i zwierzątek w przedszkolu lub w szkole. Czy wiecie jednak, że istnieją również kasztany jadalne? Drzewa, z których pochodzą te smaczne owoce, można czasami spotkać w naszym kraju, np. w ogrodach botanicznych. Z natury jednak preferują one cieplejszy klimat południowej Europy. Jadalne kasztany można zjadać na surowo, piec je, smażyć i gotować, przyrządzać z nich kompoty, zupę czy ciasta.