Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KAWKA

kawka

Kawka

Ta kawka nie ma nic wspólnego z aromatyczną kawą, jaką parzy sobie rano mama. Kawka to bardzo popularny w Polsce ptak o wielkości zbliżonej do gołębia. Nie odlatuje na zimę i można ją spotkać wszędzie tam, gdzie szuka pokarmu. Nie jest specjalnie wymagająca, lubi dżdżownice i owady, ale chętnie przylatuje do karmników i szuka resztek na wysypiskach śmieci.

Kawki są bardzo towarzyskie i zwykle żyją w niewielkich grupach. Uchodzą za bardzo inteligentne ptaki i są troskliwymi rodzicami. Jeżeli młode, które nie potrafi jeszcze latać, wypadnie z gniazda, mama i tata nie porzucają go, tylko przynoszą mu pokarm do czasu, aż stanie się samodzielne.

Pamiętajcie, że nie każdy czarny ptak to wrona. Kawka jest mniejsza i ma wyraźnie jaśniejszy kark.