Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KONIK MORSKI

konik morski

Konik morski

Jeżeli grałeś kiedyś w szachy, to łatwo zgadniesz, dlaczego to niezwykłe stworzenie otrzymało taką nazwę. Jest rzeczywiście bardzo podobne do szachowego konika. Konik morski, inaczej nazywany pławikonikiem, jest rybą, ale znacznie różni się wyglądem od innych ryb. Najliczniej występuje w ciepłych morzach i oceanach, chociaż można go spotkać również w wodach słodkich. Ma chwytny, zakręcony ogonek, którym może trzymać się podwodnych roślin. Posiada tylko dwie płetwy: piersiową i grzbietową.

Pożywienie pławikoników stanowi głównie plankton oraz ikra i larwy ryb. Odżywiają się, zasysając pokarm przez rurkowaty pyszczek. Zanim jednak coś zjedzą, uważnie oglądają swój posiłek. Samiec konika morskiego posiada torbę lęgową, do której samiczka składa ikrę - czyli rybie jajeczka. Ikrą opiekuje się więc tata, który nosi je w torbie aż do wyklucia, przez okres około 6 tygodni. Koniki morskie są zagrożone wyginięciem.