Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - KREWETKI

krewetki

Krewetki

Gdy przyjrzycie się z bliska krewetkom, z pewnością zauważycie podobieństwo do raka. Nic dziwnego, gdyż te ciekawe stworzenia również należą do skorupiaków. Ich segmentowane ciało, tak jak u ich większego kuzyna, pokryte jest pancerzykiem. Mają podobne oczy umieszczone na słupkach, czułki, odnóża i ogon, ale ich szczypce są zazwyczaj malutkie.

W zależności od gatunku krewetki bywają różnej wielkości i koloru. Zamieszkują zarówno wody słone, jak i słodkie. Zwierzęta te są wszystkożerne – odżywiają się zarówno pokarmem roślinnym, jak i zwierzęcym. Same natomiast są pożywieniem dla wielu stworzeń, w szczególności dla ryb.

Niektóre odmiany krewetek są zaliczane do ozdobnych i chętnie są hodowane przez ludzi w akwariach. Inne, większe, poławiane są przez rybaków i trafiają na nasze stoły jako smaczne i zdrowe „owoce morza”.