Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - LARWA

larwa

Larwa

Na naszej planecie żyją zwierzęta, które aby osiągnąć dorosłość, muszą przejść przez wiele przemian. Często - rozpoczynając życie - zupełnie nie są podobne do swoich rodziców. Larwa to postać przejściowa i etap rozwoju, w którym znajdują się młode niektórych gatunków zwierząt, zanim osiągną dojrzałość. Taka przemiana - od jajeczka, poprzez larwę, do dorosłego osobnika - nazywana jest metamorfozą.

Forma larwy występuje między innymi u owadów, skorupiaków, żab i ryb. Zanim sympatyczna zielona żabka będzie mogła skakać w trawie, najpierw jest kijanką. Kijanka to larwa żaby podobna do czarnej nutki z ruchliwym ogonkiem. Aby nasze oczy cieszyły kolorowe motyle, najpierw muszą przejść przez etap larwy, czyli gąsienicy. Trudno uwierzyć, że z takiego "robala" powstanie piękny motyl :).