Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - LINIE PAPILARNE

linie papilarne

Linie papilarne

Gdy jesteśmy jeszcze w brzuszku mamy, nasze ciało rozwija się i nabiera charakterystycznych cech, dzięki którym każdy człowiek jest niepowtarzalny. Nawet bliźnięta jednojajowe różnią się od siebie, chociaż czasem nie widać tego na pierwszy rzut oka. Jednym ze szczegółów, dzięki którym można rozróżniać ludzi, są właśnie linie papilarne. Kiedy przyjrzysz się np. swoim rękom, zobaczysz siateczkę linii. Takie bruzdy znajdują się na opuszkach palców rąk i stóp, wewnętrznej powierzchni dłoni i na wargach. Jeżeli chcesz je lepiej zobaczyć zamocz swój palec w tuszu, atramencie lub w farbie i odciśnij go na białej kartce. Taki stempelek (odcisk palca) pomaga często policjantom w schwytaniu przestępcy. Badaniem linii papilarnych zajmuje się daktyloskopia.