Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MECH

mech

Mech

Gdy wędrujemy po lesie, czasem wyczuwamy pod nogami coś w rodzaju mięciutkiego dywanu. Tworzą go na dnie lasu kępy rośliny zwanej mchem. Mech to bardzo prymitywna roślina, o prostej budowie. Składa się z łodyżki, drobniutkich listków i chwytników, dzięki którym może utrzymać się w podłożu.

Ta mała roślinka jest bardzo odporna na niekorzystne warunki, np. na zimno i dlatego można ją spotkać w miejscach często niedostępnych dla innych roślin. Poduchy z mchu porastają często murki, kamienie, skały lub pnie drzew. Jego listki mogą gromadzić duże ilości wody. W gąbczastych, wilgotnych skupiskach mchu chętnie znajdują schronienie liczne owady i drobne zwierzęta.

W polskich lasach najpopularniejszym gatunkiem jest mech płonnik.