Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MIĘŚNIE

miesnie

Mięśnie

Ci z was, którzy czytali informacje o budowie ciała człowieka, wiedzą, że podstawę naszej konstrukcji stanowi twardy, kostny szkielet. Niestety, pomimo iż elementy szkieletu połączone są ze sobą ruchomymi punktami, tzw. stawami, nasze ciało nie drgnęłoby nawet, gdyby nie mięśnie. To właśnie one potrafią kurczyć się i rozkurczać, umożliwiając nam poruszanie się.

W naszym ciele znajdziemy wiele różnych mięśni, które odpowiadają np. za poruszanie kończynami dolnymi i górnymi, palcami u stóp i dłoni, za unoszenie i opadanie klatki piersiowej podczas oddechu, mruganie powiekami czy choćby uśmiech. Nawet serce zbudowane jest z tkanki mięśniowej.

Dzięki mięśniom możemy nie tylko biegać, skakać czy jeździć na rowerze, lecz możemy być także spokojni o przepływ płynów w naszym ciele i ogrzewanie organizmu.