Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MODLISZKA

modliszka

Modliszka

Modliszka nie ma raczej nic wspólnego z modlitwą, choć przednie odnóża tego owada są ułożone w taki właśnie sposób, jakby zwierzę szykowało się do odmawiania pacierza.

Modliszki lubią ciepły klimat, ale i w Polsce można je spotkać. Występują u nas bardzo rzadko, dlatego są objęte całkowitą ochroną.

Modliszki mają tak bardzo ruchomą głowę, że mogą oglądać się za siebie. Są owadami drapieżnymi, słynącymi z tego, że nie gardzą także przedstawicielami swojego gatunku – są więc kanibalami. Upolowana zdobycz przytrzymywana jest przednimi odnóżami i natychmiast zjadana. Samce modliszek, zalecające się do swojej wybranki, muszą się mieć na baczności, aby nie stać się jej posiłkiem.