Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - MÓZG

mózg

Mózg

Ludzki mózg to najbardziej skomplikowany narząd w naszym ciele. Jest jak komputer sterujący wszystkimi funkcjami naszego organizmu. Kontroluje to, co robimy, mówimy, czujemy czy myślimy. Dzięki działaniu mózgu możemy np. oddychać, trawić pokarm, walczyć z chorobami. To on, bez udziału naszej świadomości, kontroluje działanie wszystkich narządów wewnętrznych, takich jak serce, wątroba, żołądek, nerki, płuca itd. To on jest siedliskiem emocji i uczuć. Miłość, radość, złość, nienawiść, strach, zakłopotanie - czujemy dzięki niemu. Sygnały przesyłane do mózgu pozwalają nam słyszeć, mówić, widzieć, poruszać się, odczuwać smaki i zapachy. W naszym ciele znajduje się mnóstwo komórek nerwowych, które jak przewody elektryczne wysyłają do mózgu wszystkie potrzebne informacje. Mózg jest koloru szaroróżowego i kształtem przypomina orzech włoski.