Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NACZYNIA KRWIONOŚNE

naczynia krwionośne

Naczynia krwionośne

Tak jak do naszego domu misterną plątaniną rur doprowadzana jest woda, tak w ciele człowieka funkcje takich rurek pełnią naczynia krwionośne. Jak sama nazwa podpowiada, przepływa przez nie krew, niosąc ze sobą maleńkie drobinki tlenu oraz wszystkie substancje odżywcze, których dostarczamy naszemu ciału podczas posiłków. Wśród naczyń krwionośnych wyróżniamy: tętnice, żyły i naczynia włosowate. Naczynia włosowate to cieniutkie rureczki, dzięki którym krew dociera nawet do najmniejszych elementów naszego ciała, takich jak palce rąk i nóg czy czubek nosa. Naczynia krwionośne dostarczają potrzebnych składników do wszystkich narządów, np. do wątroby, nerek, mózgu. Wraz z sercem naczynia tworzą układ krążenia (krwionośny) człowieka.