Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NAJWIĘKSZE SSAKI ŚWIATA

największe ssaki świata

Największe ssaki świata

Gdy mówimy o gigantycznych rozmiarach, wielu z was wspomina pewnie dawno wymarłe gady - dinozaury. Obecnie palmę pierwszeństwa przejęły ssaki. Mamy na Ziemi doprawdy wspaniale olbrzymy.

Pierwsze miejsce pod względem wielkości zajmuje płetwal błękitny, który jest największym zwierzęciem wszechczasów. Jest ssakiem morskim. Jego ciało osiąga długość ok.30 m, a waga wynosi zazwyczaj 150-180 ton. Sam jego język waży ok. 3000 kg, a serce 600-700 kg!

Na miejscu drugim jest lądowy olbrzym - słoń afrykański. Żyje w stadach i choć jest roślinożerny osiąga wagę 5-6 ton i wysokość ok. 7,5 metra. Do płetwala mu daleko, ale wyobraźcie sobie nowo narodzone słoniątko, które waży 110 kg!

W zawodach o trzecie miejsce mogłoby startować wiele zwierząt, ale w czołówce znalazłby się zapewne nosorożec biały. To samotnik, żyjący na sawannach Afryki, którego ciężar może dochodzić do około 4 ton.