Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NAJWIĘKSZY KAKTUS ŚWIATA

największy kaktus świata

Największy kaktus świata

Największym kaktusem na naszej planecie jest karnegia olbrzymia. Rośnie na pustyniach w Ameryce Północnej i jest niezwykle wytrzymała na brak wody.

Kaktus ten dorasta do 20 metrów wysokości, jego łodyga mierzy około pół metra średnicy, a waga wynosi kilka ton. Jego korzenie znajdują się płytko pod powierzchnią ziemi, ale dzięki temu, że są szeroko rozrośnięte, efektywnie pobierają wodę deszczową oraz utrzymują tego kolosa w pionie.

Karnegia jest długowieczna – może żyć ponad sto lat. Gatunek ten został objęty ochroną, gdyż często padał łupem złodziei handlujących cennymi roślinami.