Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NERKI

nerki

Nerki

Każdy zdrowy człowiek posiada dwie nerki, które znajdują się po obu stronach kręgosłupa (za żołądkiem i pod wątrobą). Mają one kształt dużych ziaren fasoli. Ten tajemniczy narząd pełni w organizmie człowieka bardzo ważne funkcje. Wraz z jedzeniem trafia do naszego ciała dużo różnych składników, z których nie wszystkie są nam potrzebne. Nerki są naturalnym filtrem oddzielającym zbędne lub szkodliwe elementy od tych, które są konieczne dla naszego zdrowia. Dzięki nerkom krew oczyszczana jest z takich „śmieci” i gdy robimy siusiu, usuwamy je wraz z moczem. W nerkach powstaje bardzo ważna (np. dla naszych kości) witamina D. Narząd ten reguluje również ilość płynów w naszym organizmie.