Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NIEBIESKI SMOK

niebieski smok

Niebieski smok

To nie żaden latający gad, lecz niewielki ślimak morski. Ze względu na swoje piękno nazywany jest także jaskółką morską lub błękitnym aniołem. Występuje w morzach u wybrzeży Afryki i Australii.

Jednak niech Cię nie zwiedzie jego anielski wygląd – tak naprawdę to groźny drapieżnik. Niebieski smok jest jadowity i atakuje zwierzęta większe od siebie, na przykład meduzy. Ślimak ten najczęściej unosi się na wodzie i poluje, płynąc głową w dół. Utrzymuje taką pozycję dzięki gazom zawartym w żołądku, które wypierają jego tułów w górę.

Choć niebieski smok jest naprawdę maleńki – zwykle osiąga około trzech centymetrów długości – spotkanie z nim może być nieprzyjemne. Jego broń stanowi jad, który ślimak podbiera meduzom – dotknięcie niebieskiego smoka może więc wywołać bolesne poparzenia.