Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - NIESPORCZAKI

niesporczak

Niesporczaki

To doprawdy przedziwne zwierzęta. Niektórzy nazywają je niedźwiedziami wodnymi, choć z misiami nie mają wiele wspólnego.

Niesporczaki lubią wilgotne miejsca – zazwyczaj żyją wśród mchów, zamieszkują też zbiorniki wodne. Są maleńkie – najczęściej mierzą mniej niż 1 milimetr. Ich ciało jest prawie całkiem przezroczyste. Posiadają 4 pary odnóży, które są zakończone pazurkami.

Pewnie niewielu ludzi zwróciłoby uwagę na istnienie tych mikroskopijnych zwierząt, gdyby nie ich umiejętność przeżycia w skrajnie niekorzystnych warunkach środowiska. Niesporczaki potrafią przetrwać zarówno bardzo niskie temperatury (-250°C), jak i prawdziwy żar (+150°C). Bez wody mogą przeżyć nawet 100 lat, nie zabija ich ani wysokie ciśnienie, ani duże stężenie soli – ba, niegroźne im nawet przebywanie w przestrzeni kosmicznej!