Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - OGROMNE LIŚCIE

wiktoria królewska

Ogromne liście

Pewnie nie raz zastanawialiście się, które rośliny mają największe liście? Może ktoś z was podczas wakacyjnych zabaw na wsi robił sobie kapelusz z liści łopianu - są one całkiem spore. Jednak łopian to nic w porównaniu z ogromnymi liśćmi gunnery olbrzymiej, pod którą można się schronić przed słońcem.

A pamiętacie baśń o Calineczce, która podróżowała, płynąc na liściu lilii wodnej? Wyobraźcie sobie, że ogromne, unoszące się na wodzie liście, wyglądające jak wielkie talerze, ma właśnie jeden z gatunków tej pięknej rośliny o nazwie wiktoria królewska (patrz: ilustracja wyżej).