Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - OKO

oko

Oko

Ludzkie oko to bardzo skomplikowane „urządzenie”. Jest naszym narządem zmysłów, odpowiedzialnym za wzrok. Jego budowa umożliwia widzenie kolorów i kształtów, rozpoznawanie przedmiotów i twarzy, ocenę odległości i wielkości obserwowanych obiektów.

Gałka oczna jest szklistą kulą, znajdującą się w naszym oczodole, czyli specjalnym zagłębieniu w czaszce. Najważniejsze elementy w budowie oka to: rogówka, tęczówka, siatkówka i soczewka. Pozwalają one na odbiór i przetworzenie obrazu docierającego do oka wraz ze światłem. Jednak żeby obraz zobaczyć, potrzebne są jeszcze skomplikowane połączenia nerwowe, które doprowadzają obraz do mózgu. Komórki światłoczułe wysyłają impulsy do naszego "głównego komputera" umieszczonego w czaszce i wtedy dopiero wiemy, na co patrzymy.