Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - ORZECHY

orzechy

Orzechy

Niektóre gatunki roślin, np. jabłoń czy grusza, wytwarzają miękkie owoce, wewnątrz których znajdują się nasiona. Jak wiecie, dzięki nim możemy wyhodować nowe rośliny.

Niektóre owoce nie są jednak soczyste i delikatne, lecz twarde i suche, otoczone skorupką. Takie właśnie owoce nazywamy orzechami. Wewnątrz nich znajdują się dobrze chronione nasiona.

Istnieje wiele roślin, głównie drzew i krzewów, których orzechy są jadalne, a do tego bardzo smaczne i zdrowe. Do najbardziej znanych należą orzechy włoskie, laskowe, pistacjowe i kokosowe. Niektóre rodzaje orzechów stanowią przysmak zwierząt, np. żołędzie czy orzeszki bukowe.