Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PAŁKA

pałka

Pałka

Ta niezwykle ciekawa roślina jest spotykana na całym świecie. Występuje na mokradłach, porasta brzegi jezior, stawów czy wolno płynących rzek. Łatwo ją rozpoznać po charakterystycznych kwiatostanach – kolbach, które kształtem przypominają pałki.

Roślina ta osiąga wysokość do 2,5 metra. Rozrasta się w wilgotnym podłożu za pomocą kłączy. Jej pędy są jadalne, mają też pewne właściwości lecznicze. Bywa również wykorzystywana do wyplatania koszy. Ogrodnicy chętnie sadzą ją na brzegach oczek wodnych jako roślinę ozdobną.