Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PATYCZAKI

patyczak

Patyczaki

„Ale z ciebie patyczak!” - mówią koledzy, gdy mają bardzo szczupłego kumpla niejadka. Czy ta nazwa ma coś wspólnego z patykiem? Oczywiście. Patyczaki to owady, których ciało do złudzenia przypomina cieniusieńkie gałązki. Kolor i kształt tych dziwnych zwierząt ma ogromne znaczenie - pozwala im pozostać niezauważonymi wśród gęstwiny roślin. W taki właśnie sposób te łagodne stworzenia bronią się przed drapieżnikami.

Chociaż nie można ich pogłaskać ani przytulic, wielu ludzi chętnie hoduje je w swoich domach. Patyczaki są roślinożerne i mogą mieszkać w terrarium. Trzeba im jednak zapewnić odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, gdyż w naturze są mieszkańcami krajów cieplejszych niż Polska.