Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PCHŁA

pchła

Pchła

Gdy twój domowy pupil - kotek lub piesek - często się drapie i jest wyraźnie zdenerwowany, może to oznaczać, że w jego sierści zamieszkały pchły. Są to malutkie, bezskrzydłe owady żywiące się krwią. Żyją kosztem innych zwierząt i dlatego nazywamy je pasożytami. Podróżują sobie na grzbiecie psa, kota lub innego zwierzęcia i gryzą go. Są bardzo żarłoczne - potrafią wyssać piętnaście razy więcej krwi niż same ważą. Pchły są mistrzyniami w skokach, skaczą bardzo szybko i niezwykle wysoko. Gdybyśmy skakali tak jak one, to jednym susem moglibyśmy znaleźć się na dachu bardzo wysokiego wieżowca.

Żeby pozbyć się tych nieproszonych gości z sierści naszych zwierząt, trzeba stosować specjalne płyny i szampony. Najlepiej, gdy przepisze je weterynarz.