Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - PIÓRA

pióra

Pióra

Ptasie pióra wyrastają z brodawek znajdujących się w skórze i pełnią różne funkcje. Pióra konturowe, które pokrywają całe ciało, umożliwiają latanie. Pióra puchowe są puszyste i miękkie, chronią ptaka przed zimnem i upałami. Pióra szczeciniaste znajdują się głównie w okolicach oczu i dzioba – służą jako narząd czucia.

Kolor, rodzaj i kształt piór pozwalają nam rozróżniać gatunki ptaków, a im samym – znaleźć towarzysza życia. Wygląd odgrywa bowiem bardzo ważną rolę w okresie godowym, czyli w czasie, kiedy zwierzęta dobierają się w pary. W świecie ptaków to zwykle samiec stara się o samicę, prezentując barwne lub okazałe upierzenie.