Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - POKRZYWA

pokrzywa

Pokrzywa

Czy znacie tę popularną roślinę? Pewnie ktoś, kto wpadł w pokrzywy, długo o nich nie zapomni. Będą mu się kojarzyć z pieczeniem, swędzeniem i bąblami na skórze. Nie bez powodu pokrzywę nazywano też parzawką lub żgajką. Jej łodyga i liście pokryte są parzącymi włoskami.

Nie każdy z was jednak wie, że pokrzywy zawierają witaminy, wiele mikroelementów i soli mineralnych. Dlatego też ich liście i korzenie są surowcem zielarskim. Zdziwicie się, co potrafi pokrzywa!

Stosuje się ją do leczenia pęcherza i nerek, na dolegliwości wątroby, do oczyszczania organizmu z toksyn, do tamowania krwawień i przy anemii. W kosmetyce wykorzystywana jest ze względu na właściwości zmniejszające pocenie się, zapobiegające łupieżowi i wzmacniające włosy.