Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki przyrodnicze

kukułka

Gżegżółka

Jest to słowo, które spędza sen z powiek wszystkim, którzy nie lubią ortografii. Cóż to więc za stworzenie? Otóż gżegżółka - to ludowa nazwa kukułki. W dawnej Polsce nazywano ją także zazulą. Jest ptakiem wędrownym zamieszkującym zadrzewione tereny. Żywi się owadami i larwami motyli. W naszym kraju kukułka jest pod ścisłą ochroną. Często słyszymy latem jej charakterystyczny głos, który tak spodobał się ludziom, że skonstruowali zegary z kukającymi sztucznymi ptaszkami. Kukułki słyną z tego, że składają jaja do gniazd innych ptaków i same nie opiekują się potomstwem. Pisklęta, po wykluciu, wyrzucają z gniazda jajka gospodarzy, a przybrani rodzice wychowują je jako swoje.