Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - RÓŻANECZNIK

różanecznik

Różanecznik

 

Kto z was nie słyszał o różach – chyba każdy? Wszyscy wiedzą, że róże to wspaniałe kwiaty, ale różanecznik - czy to nie to samo? Różaneczniki, inaczej nazywane rododendronami, to bogaty w gatunki rodzaj krzewów. W naturalnym środowisku występują głównie w górskich lasach Azji oraz Ameryki Północnej i Środkowej. Lubią cieniste miejsca i wilgotne powietrze. Do różaneczników zaliczają się azalie, posiadające miękkie, lekko owłosione liście, które zrzucają na zimę. Pozostałe rododendrony zachowują zielone liście przez cały rok. Jeżeli macie je w swoim ogrodzie, to pamiętajcie, że jesienią warto je okryć, gdyż nie lubią mroźnego wiatru. Przemarznięte różaneczniki mogą nie zakwitnąć - byłaby to wielka szkoda, bo krzewy te słyną ze wspaniałych, barwnych kwiatów.